Warsztaty ekologiczne 2019

Warsztaty ekologiczne

Dnia 23 października w szkole odbyły się warsztaty ekologiczne, które poprowadzili pracownicy firmy Ekocykl. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy Vd i VId. Uczniowie w interesujący sposób zdobywali wiedzę na temat segregowania odpadów oraz innych działań chroniących środowisko. Na kolejnej lekcji zorganizowany został pokaz iluzjonistyczny pt. Magia recyklingu, w którym wzięli udział uczniowie klas piątych i szóstych. Warsztaty i pokaz odbyły się dzięki zaangażowaniu rodzica uczennic naszej szkoły.

Skrócone godziny pracy sekretariatów 31/09/2019

Skrócone godziny pracy sekretariatów 31/10/2019.

W dniu 31 października 2019 roku obydwa sekretariaty będą czynne do godziny 14:00.

Międzynarodowy Dzień Empatii 2019

Międzynarodowy Dzień Empatii

W dniu 2 października obchodziliśmy "Międzynarodowy Dzień Empatii". Każdego dnia w naszej szkole wdrażamy "Porozumienie Bez Przemocy" jako metodę komunikacji opartej na empatii i autentyczności, uczuciach i potrzebach innych, dzięki której przyczyniamy się do poprawy jakości życia swojego i innych.

Młodzi głosują

Młodzi głosują 2019

11 października 2019 roku w SP 15 przy ul. Morelowskiego, w klasach 6,7,8 odbyły się szkolne wybory parlamentarne "Młodzi Głosują". Nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji pod patronatem CEO, w której udział wzięło prawie 1000 szkół w całej Polsce.

Frekwencja w Polsce w akcji Młodzi Głosują była podobna do wyborów krajowych (oficjalnych) i wyniosła około 60%. W naszej szkole frekwencja wyniosła 70,4%. Na 179 osób uprawnionych do głosowania - głosów oddanych 126 (w tym tylko 7 głosów nieważnych). Wyniki zostały podane w ogłoszeniach na librusie.
Akcję w SP 15 przeprowadziliśmy po raz pierwszy. Spotkała się ona z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów i uczennic o czym świadczy bardzo wysoka frekwencja oraz bardzo mała ilość nieważnych głosów. Gratulacje dla Was Drodzy Uczniowie za obywatelską postawę. Wasze wybory polityczne w przyszłości wielokrotnie będą się zmieniały ale najważniejsza wartość tych wyborów, to udział w nich. 11 października mieliśmy lekcję demokracji (praw jakie nam daje) w praktyce.

Dziękuję Wam za liczny udział w akcji.
Osobne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w sprawne przeprowadzenie akcji. Uczniowie klas ósmych, bo do Was kieruję podziękowania za pomoc w przygotowanie lokalu wyborczego, plakatów, ulotek i udział w komisji wyborczej.

Dla zainteresowanych przesyłam link podsumowujący akcję Młodzi Głosują w skali całego kraju:

Łukasz Woźniak
koordynator akcji w SP 15