LOGOWANIE DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO 

Dzień zdrowia

19 marca 2018 roku w budynku ZSP nr 9 przy ulicy Morelowskiego odbył się dzień zdrowia. Impreza ta na stałe wpisała się w harmonogram wydarzeń szkolnych. W tym roku hasłem przewodnim był „Dzień zdrowia w krajach Unii Europejskiej”.

Mieliśmy okazję obejrzeć dwa filmy upamiętniające realizację programu „Trzymaj formę” pod patronatem Wrocławskiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej. Dawne Gimnazjum nr 40 niejednokrotnie otrzymywało wyróżnienia za realizację tych prozdrowotnych działań. Wzięliśmy także udział w pokazie tańca flamenco p. Anny Mendak - Czekaj, a niektórzy śmiałkowie mieli również możliwość nauki podstawowych kroków tego tańca.

Młodzież uczestniczyła w wielu aktywnościach sportowych: kręcenie hula hop, skakanie na skakance, pokaz aerobiku, taniec cheerleaderek. Ponadto uczniowie przygotowywali zdrowe potrawy, ciasta, sałatki; upiekli chleb charakterystyczny dla kraju Unii Europejskiej wylosowanego wcześniej, pod czujnym okiem nauczyciela geografii.

Wszystkie konkurencje zdrowotno - sportowe oceniało rzetelnie jury, w którego skład wchodzili nasi honorowi goście, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, a byli to rodzice naszych uczniów : p. Anita Stasiak – Bełz, p. Alina Bogdanowicz, p. Bożena Sondermajer, p. Wojciech Szklarczyk, a ponadto członek Rady Osiedla Oporów dr Barbara Babiszewska oraz pracownik Oświaty Zdrowotnej we Wrocławskim Sanepidzie p. Jolanta Parcheta.

Jury wyróżniło sześć klas, które uzyskały najwyższą ilość punktów za wszystkie konkurencje dnia zdrowia w szkole. Na naszej imprezie nie zabrakło dobrego humoru, ogromnego dopingu, śmiechu i magicznej atmosfery, o której zawsze mówią nasi uczniowie i absolwenci.

Anna Widlicka - koordynator promocji zdrowia w szkole