LOGOWANIE DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO 

Święto Niepodległości

Szanowni Rodzice!

Zespół Szkolno Przedszkolny nr 9 we Wrocławiu wraz z Radą Osiedla Oporów zapraszają wszystkich Państwa do udziału w naszych wspólnych obchodach celebrowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaplanowaliśmy dwa znaczące spotkania z mieszkańcami Oporowa.

 

Dnia 26 października 2018 roku odbędą się „Oporowskie spotkania z Niepodległą”. W tym dniu przygotowaliśmy dla Państwa, wraz z wszystkimi uczniami naszej szkoły, szereg przedsięwzięć, mających na celu przypomnienie nam wszystkim, jak wiele sił i zaangażowania kosztowały naszych przodków ich działania na rzecz niepodległej Polski. To, że obecnie język polski, od stu lat, rozkwita w każdym miejscu od Odry po Bug zawdzięczamy determinacji i heroicznej postawie wielu Polaków, którym przyszło żyć w pierwszej połowie XX wieku. To nasi dziadkowie.

W piątek, 26 października 2018 roku, chcielibyśmy upamiętnić ich trud poprzez odśpiewanie przez nasze dzieci najsłynniejszych pieśni i piosenek poruszających temat odrodzenia naszego państwa po 123 latach niewoli oraz spotkania ze znanymi mieszkańcami Oporowa, którzy opowiedzą nam o przeszłości naszego skrawka ziemi. Zaplanowane zostały także konkursy i inne atrakcje, mające na celu odświeżenie wiadomości o naszym kraju (tajemniczy „Escape room”, do którego udział, maksymalnie 10-osobowych grup, można zgłaszać poprzez mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., zarejestrowane wywiady - reportaże ze świadkami historii, wystawy pamiątek po naszych przodkach, prezentacje najwybitniejszych postaci z historii Polski i wiele więcej). Będzie można również odpocząć w naszej kawiarence przy cieście i kawie w towarzystwie sąsiadów, wspominając minione lata. Startujemy o godzinie 16:30, „Spacerem dla Niepodległej”, od ulicy Solskiego do Morelowskiego.

Z kolei, dnia 9 listopada 2018 roku, od godziny 17, w budynku przy ulicy Morelowskiego, odbędzie się koncert dla wszystkich Państwa, kiedy to powspominamy czasy od 1918 roku przy dźwiękach patriotycznych utworów w wykonaniu najzdolniejszych uczniów Szkoły i mieszkańców naszego osiedla. To może się udać tylko z Państwa udziałem. Nie może zabraknąć żadnego mieszkańca Oporowa! Taka okazja zdarza się w końcu raz na sto lat!!!

W imieniu organizatorów

Sebastian Jarząb